Na domácím vánočním turnaji o Pohár Starosty Města starším žákům uteklo finále o vlásek a nakonec skončili čtvrtí

O vánočních svátcích pořádal klub HC Uherské Hradiště již tradiční vánoční turnaj O Pohár Starosty Města, který se konal 27 – 28.12.2016 pro ročník 2004 – 2005. turnaje se zúčastnila tato mužstva:

Góly: Kaláč

Hned v prvním zápase nás čekal favorit turnaje ze Zlína. Hráči Zlína svou roli favorita celého turnaje ukazovali hned od začátku zápasu. Opravdu velmi dobrý hokej předváděli mladí hráči Zlína, byly lepší ve všech herních činnostech a zaslouženě vysoko vyhráli v poměru 1:8.

2.zápas

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – MHKM SKALICA 6:0

Góly: Volas 4, Kaláč, Novák

Asistence: Volas, Vícha

V druhém zápase na turnaji se naši borci představili proti zahraničnímu soupeři ze Slovenska a to mužstvu ze Skalice. Tento zápas odehráli kluci velmi dobře, předváděli jsme rychlý kombinační hokej, kterým jsme soupeře jednoznačně přehráli a v tomto utkání zvítězili vysoko 6:0. Při střelecké chuti v tomto zápase byl Patrik Volas, který vstřelil 4 branky.

Na konec první hracího dne byly připraveny dovednostní soutěže v kterých vybraní hráči změřili síly v těchto disciplínách: rychlost bruslení, přesnost střelby, samostatné nájezdy hráč – brankář a turnaj v minihokeji, který se hrál v počtu hráčů 3-3 v jedné třetině hřiště 5 minut čistého času. Dovednostní soutěže zcela ovládli naši hráči když nejrychlejším bruslařem se stal Filip Kaláč. Nejpřesnější střelbu měl David Obal, nejvíc samostatných nájezdů proměnil Filip Kaláč a nejvíc samostatných nájezdů pochytal Matyáš Mraček. Turnaj v minihokeji vyhrálo mužstvo Zlína 2.místo obsadilo HC Uherské Hradiště 3.místo Olomouc a na posledním 4.místě byla Skalica.

3.zápas

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HC OLOMOUC 1:2 po prodloužení

Góly: Valouch

Asistence: Jelének

Druhý den turnaje nás v ranním zápase čekal boj o postup do finále s týmem Olomouce. Od začátku zápasu se hrálo oboustranně ve vysokém tempu, kdy hra se přelívala z jedné strany na druhou a oba týmy si dokázali vytvořit několik dobrých brankových příležitostí. V závěru první třetiny se Olomouc dostala do jednobrankového vedení. Kluci v druhé třetině ještě přidali a dokázali hosty z Olomouce dostat pod tlak, který jsme v polovině druhé třetině dokázali využit a vstřelit vyrovnávací branku a jelikož do konce zápasu žádná branka nepadla muselo se rozhodnout o vítězi až v prodloužení, které se hrálo v poměru hráčů 3-3 5.minut. I v prodloužení jsme si dokázali vytvořit několik vyložených brankových příležitostí, ale bohužel puk do sítě Olomouce jsme dostat nedokázali. V závěru prodloužení jsme po špatném rozebrání hráčů dostali branku což znamenalo, že finále si zahraje tým Olomouce ze Zlínem a my budeme hrát o 3.místo ze Skalicí.

4.zápas o 3. místo

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – MHKM SKALICA 3:4

Góly: Volas, Vícha, Kaláč

Asistence: Volas, Obal

V posledním zápase turnaje jsme se jsme se utkali o bronzové medaile z mužstvem ze Skalice.V základní skupině jsme hráče Skalice dokázali vysoko porazit v poměru 6:0. Do zápasu jsme nastupovali s tím, že se chceme o bronz poprat, ale po výhře z prvního zápasu měli kluci v hlavách malinké podcenění soupeře což se odrazilo i na naší hře. Soupeř nastoupil do utkání s daleko větší chutí po vítězství jak v zápase prvním, lépe bruslili, rychle k nám přistupovali a žádný puk nebyl pro hráče Skalice ztracený. V tomto zápase nerozhodl lepší hokejový um, ale bojovnější srdíčko a to mel lepší soupeř a proto o jeden gól vyhrál za což si pověsil na krk bronzové medaile za 3. místo v turnaji. Na nás po prohře zbylo místo 4 bohužel poslední.

Celý turnaj odehráli kluci v této sestavě:

Mraček, Píppal, Obal, Vícha, Novák, Volas, Maršálek, Jelének, Kaláč, Valouch, Mištůrik, Zatloukalová, Jánoš, Janík, Vógl, Koníček

Nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen kapitán mužstva domácího týmu Filip Kaláč.

Previous articleO víkendu se v Hradišti odehrají dva zápasy sledge hokeje
Next articleVelká pochvala patří našim druháčkům, kteří si ze dvou vánočních turnajů dovezli stříbrné a zlaté medaile