Duel dorostu s Prostějovem musely rozhodnout až samostatné nájezdy

HC Uherské Hradiště – Jestřábi Prostějov 7:6 SN

Sestava:Peterek, Hrabec, Hurdes, Frolek, Hromada, Zalubil, Šabršula, Vyoral, Podešva, Baďura, Hendrych, Vávra, Zatloukal, Dohnal,Fuga,Bouček

Góly: Baďura 3, Podešva 2, Hendrych, Zalubil

Mladší dorost v sobotu přivítal na svém ledě v tabulce do té doby první Prostějov, který neztratil ani bod. Od začátku jsme věděli, že zápas nebude vůbec jednoduchý a bohužel i přes to kluci do utkání vstoupili velmi vlažně a ve 12 minutě jsme prohrávali už 0:2.Prostějov byl daleko aktivnější přečísloval nás ve středním pásmu, byl důraznější v osobních soubojích. V tomto okamžiku jsme byly nuceni stáhnout hru na dva útoky. Hra se vyrovnala a dokonce jsme začali mít ze hry více my což se odrazilo dvěma rychle vstřelenýma góly ve 13 a 14 minutě. No a když minutu před koncem Podešva otočil vývoj utkání na naší stranu odcházelo se do kabin v lepší náladě. V druhé třetině jsme byly lepším týmem my a po vstřelení třech gólů jsme zvýšili svůj náskok na 6:3. Do třetí třetiny jsme šli ve větší pohodě než soupeř ta, ale trvala jen do 53 minuty kdy v naší přesilové hře jsme zapomněli na hráče na červené čáře který zachytil vyhozený puk a samostatný nájezd proměnil. Soupeře snížení obrovsky nakoplo začal po ledě doslova lítat s čehož pramenilo nespočet našich chyb a soupeř nás opět trestal pátým gólem.V tento okamžik jsme přestali zvládat hru takticky nedokázali jsme hru rozkouskovat, tak aby jsme soupeře v jeho tlaku trochu přibrzdili.I přesto se výborně hrající Podešva dostal k odraženému puku do samostatného nájezdu, ale bohužel zvonila jen tyč a jak se říká nedáš dostaneš s protiútoku soupeř srovnal na konečných 6:6. O výsledku museli teda rozhodnout až samostatné nájezdy, které ve velkém stylu vychytal golman Pavel Petrka a s ledovým klidem proměnil ve vítězné Martin Baďura, který vítězným gólem dovršil hatrick.I přes nepodařenou třetí třetinu kde jsme soupeři doslova darovali bod musím kluky hodně pochválil za odmakaný zápas.