Dorost nedovezl body ani z Kroměříže, těsně prohrál…

HK KROMĚŘÍŽ – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ  4:3

Sestava: Peterka, Hurdes, Hrabec, Zalubil, Frolek, Vyoral, Šabršula, Baďura, Hendrych, Podešva, Kužílek, Bouček, Dohnal, Fuga, Pospíšil, Havlík

Góly: Baďura, Podešva, Zalubil

Asistence: Zalubil, Dohnal, Frolek

V neděli mužstvo mladšího dorostu odcestovalo k mistrovskému zápasu do Kroměříže. Kluci vstoupili do zápasu aktivněji než domácí hráči. Hned v první minutě jsme mohli jít do vedení když po pěkné kombinaci Zalubila s Frolkem se objevil sám před domácím golmanem Baďura , který mířil vedle. Do vedení jsme šli už v 6 minutě z Hokejky Baďury, který se tentokrát nemýlil a s jednobrankovým vedením jsme odcházeli po první třetině do kabin. V druhé třetině se obraz hry otočil a byly to domácí hráči, kteří začali hýřit aktivitou dobře nás napadali, dobře bránili střední pásmo a tak bylo pro nás hodně těžké se dostávat do útočné třetiny. My jsme pod tlakem vytvářeli hodně chyb hlavně při zakládání útoku naše nahrávky postrádali přesnost často končili na hokejkách soupeře a ten toho dokázal využit a dvěma góly otočit vývoj utkaní ve svůj prospěch. Zkorigovat skóre se nám nepodařilo ani po třech krásných individuální šancí Frolka, který se vždy dokázal dostat až do samostatného nájezdu, ale bohužel ani jednou nedokázal vyzrát na domácího golmana.  Po druhé třetině byl stav utkání 2:1. O výsledku zápasu rozhodl začátek třetí třetiny, který jsme nepochopitelně zaspali a dovolili domácím hráčům vstřelit dvě rychlé branky a dostat se tak do vedení 4:1. Hra se nám podařila srovnat až v polovině třetí třetiny, kdy jsme z hokejky Podešvi snížili na 4:2. Minutu a půl před koncem zápasu se nám podařilo zásluhou Zalubila snížit na rozdíl jedné branky. Ve snaze vyrovnat stav utkání jsme sáhli ke hře bez brankáře, ale i přesto, že jsme si dokázali vytvořit velký tlak na Kroměřížskou bránu vyrovnávací gól se nám vstřelit nepodařilo. Kluky musím hodně pokárat neboť k zápasům ve finálové části soutěže přistupují hodně vlažně a to se odráží jednak na herním projevu a hlavně na výsledcích. V nádstavbě jsme dokázali vyhrát jed jednou ze šesti zápasu a v tabulce jsme zbytečně na posledním místě.