Mužů se sešla na utkání s lídrem tabulky s Kroměříže jen hrstka….body si odvezli Hanáci

HC Uherské Hradiště – HK Kroměříž  1:13   ( 0:2 , 1:6 , 0:5 )

Sestava: Barvík(od 30.min.Hubáček) – Kojecký,Lišaník – Foltýn,Oharek – Janíček – Hruboš,Kubal,Gergela – Zlámal,Nohál,Haničinec – Dobeš,Kršjak

Branky: Oharek
Asistence: Gergela,Kojecký

První říjnovou sobotu,tedy 1.10.2016,se naši hráči představili poprvé na domácím ledě,kdy předchozí zápas s Rosicemi byl kvůli nemoci soupeře odložen.Prvotní nadšení,že po bodovém zisku z Hodonína,potrápíme lídra soutěže z Kroměříže,vzal za své hned následující den.Na čtvrtečním tréninku se objevilo pouze 6 hráčů.Další z nich oznámili trenérovi,že se v sobotu z různých „osobních a soukromých“ důvodů zápasu nezúčastní.V pátek večer,tedy na předzápasovém tréninku bylo pouhých 12 hráčů!!! a trenér Robert Pochylý horko těžko dával sestavu na sobotu dohromady.

Jako člen realizačního týmu jsem seznámen s děním v kabině a musím říct,že s přístupem některých hráčů,především těch starších a zkušenějších,jsem velmi zklamaný.Každý hráč by si měl sáhnout do vlastního svědomí,neboť klub je určitým způsobem vychoval a měli by mít k němu alespoň nějakou morální zodpovědnost.Pokud hráči prvního týmu chtějí jít příkladem našim nejmenším hokejistům v klubu,a věřte,že spousta z nich jsou pro naše prcky vzorem,musí přehodnotit své priority a mateřskému klubu hokejově“vrátit“,co je klub za ta léta naučil. (pozn.autora Michal Kmeť)
Samotné utkání s HK Kroměříž,kdy jsme tedy nastoupili s velmi improvizovanou sestavou,bylo od prvopočátku v jasné režii hostujícího družstva.Již v 9 minutě bylo skóre 0:2.Svou dominanci,silný kádr a hokejové zkušenosti,nám hosté ukázali ve druhé třetině,kterou ovládli jasně 1:6,kdy se za domácí po nádherné souhře Kojecký,Gergela,Oharek,trefil posledně jmenovaný.Během druhé třetiny jsme navíc přišli o zraněného Adama Hruboše a utkání se dohrávalo ve 12 lidech v poli.Třetí třetina se nesla v duchu hry kočky s myší.Hosté nám nasázeli dalších 5 branek a po konečné siréně svítil na ukazateli hrozivý stav 1:13 !!!
Nutno podotknou,že hráči,kteří se zúčastnili sobotního utkání,zaslouží velké poděkování a pochvalu,neboť bojovali až do konce a jen díky jejich odhodlání nebylo skóre ještě vyšší.
„Samozřejmě,dnes prohráli ti kluci na ledě,kteří zde dnes byli,ale obecně prohrál celý tým mužů a hlavně hokej,jako takový.Kluci si musí uvědomit,zda chtějí hrát hokej a bojovat za naše barvy.Máme co napravovat,získat si zpět těch pár lidí co nás přišlo dnes podpořit,nebude jednoduché.Pokusíme se o to již příští týden ve Velkém Meziříčí a doufám,že již budeme kompletní“,řekl domácí trenér Robert Pochylý.