Muži na ledě lídra tabulky z Kroměříže ještě 10 minut před koncem zápasu šahali po bodovém zisku

HK KROMĚŘÍŽ – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ  7:3

Sestava: Oharek, Kršjak, Fridrich, Škubal, Kojecký, Nohál, Janíček, Lažek, Zlámal, Foltýn, Kotačka, Šrenk, Šlapák

Góly: Kojecký, Fridrich, Foltýn

Asistence: Kršjak, Lažek, Fridrich

Hrstkou  statečných by se dalo nazvat torzo hráčů odjíždějícího k poslednímu mistrovskému zápasu krajské ligy mužů na led vedoucího mužstva soutěže Kroměříže.Velká absence hráčů z důvodů nemocí a zranění nedávala výběru trenéra Weintritta velké šance na zisk bodu a zkušení sázkaři by na mužstvo Hradiště nevsadili ani zlámanou grešli. V kabině byly dané jasné pokyny, do předu se  vůbec nehnat pokut nepůjdeme na jistý puk, zavřít střední pásmo a tak eliminovat soupeřovo založení útoku s tím, že budeme trpělivě čekat na chyby domácích a stěch se pokusit vytěžit maximum. Od úvodního buly se hráči těchto pokynů drželi a první chyba domácích na sebe nenechala dlouho čekat, na útočné modré zachytil puk Kojecký a jeho nahození na bránu propadlo golmanovi Kroměříže do sítě. Naše rychlé vedení domácíma ovšem nijak neotřáslo a za minutu bylo srovnáno na 1:1. Po zbytek první třetiny jsme hráli s favoritem naprosto vyrovnanou partii a i proto diváci už do konce třetiny branku neviděli. V druhé třetině jsme se snažili hrát stejnou hru. Naše trpělivost se vyplatila a v polovině druhé třetiny vypichl puk domácím obráncům Fridrich a tváři v tvář nedal Kroměřížskému strážci svatyně prudkou střelou nad ledem šanci. Jenže ani toto vedení zkušeným domácím týmem nijak neotřáslo a do konce třetiny dvěma rychlými góly v závěru třetiny otočili stav utkání ve svůj prospěch na 3:2. Do poslední třetiny byl pokyn v kabině jasný, eliminovat počáteční nápor domácích, což se nám podařilo na výbornou, kdy jsme ustáli tříminutoví tlak. Ve 45 minutě se nám opět podařilo využit zaváhání o obraně Kroměříže a Foltýn srovnal stav utkání na 3:3. Naděje na zisk bodů, ale netrvala dlouho ve hře našich hráčů hrajících pouze na dvě pětky se začala projevovat únava a přibývalo faulů z naší strany, které až velmi ochotně v řadě případů pískl rozhodčí. Druhou půlku poslední třetiny jsme tak odehráli prakticky celou ve čtyřech čehož domácí využili a nabídnuté přesilovky nemilosrdně trestali. I přes výborný výkon celého mužstva a bezchybného výkonu v bráně chytajícího Vlasty Oharka je výsledek zdánlivě jednoznačný.

Kluci odehráli výborný zápas podpořený skvělým výkonem Vlasty Oharka, to co jsme si v kabině řekli to jsme dnes plnili s tím, že kluci to dnes opravdu odedřeli jen škoda toho závěru, že nám pochybělo „dechu“ a i rozhodčí ochotně pískl i co nemusel, ale myslím že dnes se nemáme vůbec za co stydě ba naopak i z prohraného zápasu jsme mohli odejít ze vztyčenou hlavou přece jenom jsme hráli s momentálně nejlepším týmem soutěže, řekl k zápasu trenér Weintritt

Previous articleČtvrťáci odehráli v neděli svůj první mistrovský zápas na celé hřiště soupeřem jim byl extraligový Zlín
Next articleHC UHERSKÉ HRADIŠTĚ POŘÁDÁ JIŽ TRADIČNÍ VÁNOČNÍ TURNAJ O POHÁR STAROSTY MĚSTA